השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  מהי מערכת הוצל"פ ובמה היא מטפלת?

  מערכת ההוצאה לפועל או כפי שרבים רגילים לומר הוצל"פ הינה יחידה של רשות האכיפה והגבייה במשרד המשפטים. תפקידה של לשכת הוצאה לפועל הוא אכיפת ההליכים האזרחיים כגון פסקי דין ו/או גביית חיובים וכדומה.

  חוק ההוצאה לפועל מאפשר מגוון של הליכים בהם ניתן לנקוט סנקציות כנגד חייבים:

  • עיקול מיטלטלין – לשכת הוצל"פ רשאית להטיל עיקול על נכסי מיטלטלין של החייב ומכירתם לכל המרבה במחיר.
  • עיקול מקרקעין – בדומה לעיקול מיטלטלין, רשאית לשכת ההוצל"פ להטיל עיקול על מקרקעין הרשומים על שמו של החייב, ומכירתם לכל המרבה במחיר.
  • עיקול בידי צד שלישי – ניתן להטיל עיקול על נכסי החייב המצויים בידי צד שלישי כגון קרן פנסיה, חסכונות, ניירות ערך וכו', בין אם מדובר בנכס הניתן למימוש מיידי ובין אם בנכס בר מימוש עתידי.
  • עיקול משכורת – סנקציה נוספת ומטרידה, עיקול משכורתו של החייב הנמצאת אצל מעסיק כלשהו, זאת בהתאם להגנות הקבועות בחוק.
  • עיכוב יציאה מן הארץ – רשם ההוצאה לפועל מוסמך לעכב את יציאתו מן הארץ של החייב, עד לתשלום החוב הפסוק כנגדו או כנגד ערבון או ערב לתשלום חובו.
  • הפקעת רישיון נהיגה – בסמכות לשכת ההוצאה לפועל להגביל את זכותו של החייב לקבל, להחזיק או לחדש רישיון נהיגה.
  • הגבלת חשבון הבנק – בסמכות רשם ההוצאה לפועל להגביל את זכותו של חייב גם לפתוח חשבון בנק, להגבילו בשימוש שיקים והגבלת החייב בשימוש בכרטיסי אשראי.
  • צווי הבאה וצווי מאסר – חייב שאינו מקיים אחר צווי ההוצאה לפועל יכול להיות מובא בפני רשם ההוצאה לפועל בצו הבאה על ידי משטרת ישראל ואף במקרים קיצוניים וחמורים ניתן להורות על מאסרו.

  לאחר שהדגשנו את הסנקציות והמגבלות שניתן להטיל על החייב, נביא את ההליכים העומדים לזכותו של החייב והכלים בהם ניתן לעשות שימוש ולהתמודד עם חובות.

  חייב שהוגש כנגדו פסק דין או נפתחו לו תיקים בהוצאה לפועל יכול לנקוט במספר דרכים:

  • התנגדות לביצוע שטר – בקשה להתנגדות לביצוע שטר חוב או חלק ממנו, תוגש בתוך 30 יום ממועד קבלת האזהרה על פתיחת תיק בהוצאה לפועל.
  • טענת פרעתי – חייב הטוען כי מילא אחר פסק הדין שניתן נגדו או שאינו חייב עוד למלא אחריו, כולו או מקצתו, עליו הראיה להוכחת טענה זו. ברם, רשאי רשם ההוצאה לפועל לקבוע אם ובאיזו מידה מוטל עוד על החייב למלא אחר פסק הדין; עד לקביעתו כאמור, רשאי רשם ההוצאה לפועל להורות על עיכוב ביצועו של פסק הדין, כולו או מקצתו, מטעמים מיוחדים שיירשמו.
  • איחוד תיקים – אדם שנפתחו כנגדו תיקי הוצאה לפועל על ידי מספר נושים, יכול לבקש מלשכת ההוצאה לפועל לאחדם ולשלם סכום חודשי קבוע אשר יחולק בין הזוכים השונים. סכום זה נקבע כך שהחוב ישולם במלואו בתוך זמן קצוב.
  • צו תשלומים – חייב אשר אינו יכול לשלם את החוב בתשלום אחד, יכול להגיש לרשם ההוצאה לפועל, בקשה לצו תשלומים לפריסת החוב לתקופה ארוכה יותר. במסגרת בקשה זו, החייב יוזמן ללשכה לחקירת יכולת. חקירה זו אינה אמורה חקירה משטרתית מאיימת, אלא מטרתה היא לבחון ולאמת את גובה הכנסות החייב על מנת לאשר את צו התשלומים. בעזרת שיקוף אמין זה, צו התשלומים יותאם ליכולתו של החייב, ויאפשר עבורו אורח חיים נורמטיבי.
  • ביטול עיקול – אדם שננקטו נגדו הליכי הוצאה לפועל המגבילים אותו כגון עיקולים, יכול להגיש בקשה לביטול העיקול כאשר העיקול פוגע בו בצורה משמעותית, המצדיקה את ביטולו.
  • חדלות פירעון – בעבר, לפני כניסת החוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי לתוקף בתאריך 15/09/2019, לא ניתן היה להגיש בקשה לפשיטת רגל ומחיקת חובות בהוצאה לפועל. לעומת זאת כיום, חייב שיש לו חובות עד 150,000 רשאי להגיש בקשה למתן צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון.

  נפתחו נגדכם הליכים בהוצאה לפועל? הינכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו בכל שאלה או התייעצות, רצוי להיוועץ עם מומחה להוצאה לפועל בשלבים מוקדמים.

  שלמה מ. פרץ –  משרד עורך דין הוצאה לפועל 077-6687847

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   לקוחות מספרים

   דן פ. נתניה

   הגעתי למשרד עוה"ד שלמה פרץ בהמלצת חבר טוב שהוא לקוח של המשרד. הסברתי את מצבי שאני חייל בודד ונפתחו נגדי הליכים בהוצאה לפועל ולא ידעתי מה לעשות, הייתי חסר אונים. עוה"ד שלמה פרץ מיד נרתם לעזרתי ולקח על עצמו את הטיפול בתיק ולתדהמתי, אף התעקש לעשות זאת בחינם מאחר ואני חייל בודד.

   כמובן שהתיק נסגר לשביעות רצוני וכל ההליכים בהוצאה לפועל נגדי בוטלו.

   אני מודה לעו"ד פרץ וממליץ בחום על שירותיו.

   אבי י. בני ברק

   כבחור צעיר עשיתי מספר רב של טעויות שעלו לי בהתמודדות לא פשוטה עם תיקים בהוצאה לפועל וחובות כבדים. פניתי למשרד עוה"ד שלמה פרץ שמתמחה בהסדר חובות וטיפול בתיקים בהוצאה לפועל וביקשתי את עצתם המקצועית. יש לציין שעוה"ד המליץ והתעקש לנסות הגיע להסדר חובות מול הנושים ולא למהר לפשוט רגל. במצבי דאז, לא הייתי אופטימי בכלל אך מכוון שעו"ד פרץ המליץ, נתתי לזה צ'אנס שבדיעבד השתלם מאוד וממצב של חדל פירעון יצאתי בהסדר חוב מדהים שלא פוגע לי בהווה ובעתיד. בנוסף, כל העיקולים ומגבלות הוסרו במלואן שזה היה מאוד חשוב לי. אין מילים להודות. מיליון תודות.

   מרין ב. תל אביב

   שלמה פרץ הינו עו”ד בעל לב רחב ופשוט תמיד זמין שם בשבילך. אישיות חיובית המשדרת אופטימיות. אני בהחלט ממליצה בחום ובהערכה גדולה, כי מה שמגיע מגיד. הרווחת את זה ביושר ובמו ידיך. אני לא מכירה הרבה עו"ד שזמינים ללקוח כמעט כל שעה ובכל אמצעי התקשרות, בין אם זה הודעות בווטסאפ ובין אם זאת שיחת טלפון. במיוחד במצב של חובות, חייב זקוק לאוזן קשבת תמידית, ולכן אני ממליצה בחום על עו"ד שלמה פרץ.

   אוריין ל. פתח תקווה

   ממליץ בחום ובאהבה על שלמה. היה פשוט וכיף לתת לו לנהל את התיק, אדם בעל רגישות והקשבה לזולת ומדבר בגובה העיניים – זה בדיוק מה שרציתי והייתי צריך כדי לעבור את התקופה הקשה בחיי. הייתי במצב מורכב מאוד והיה חשוב לי עורך דין שיבין ויהיה שם בשבילי ולא רק בשביל הכסף, ושלמה היה שם בשבילי זמין תמיד. מומלץ מאוד.

   דניאל ב. ירושלים

   משרד עוה"ד שלמה פרץ נותן שירות מקצועי ואדיב שאין שני לו. התייחסו אליי כמו מלך, בצורה הכי מכובדת שיש. עוה"ד שלמה פרץ הקדיש למעלה משעתיים בפגישה הראשונה על מנת להבין את כל הסיטואציה ואת כל השתלשלות העניינים במקרה שלי

   דוד מ. כפר סבא

   כבעל עסק הזקוק לקשר שותף עם משרד עו"ד, פניתי בהמלצת קולגה לעוה"ד שלמה פרץ המתמחה בגבייה והוצאה לפועל. מהרגע הראשון התאהבתי בבחור, עו"ד נמרץ וחרוץ שיעשה קודם כל מה שהכי נכון ללקוח. מומלץ לכל עסק שצריך שירותי גבייה.

   פנחס ו. נס ציונה

   אין לי מילים לתאר את ההרגשה, בזכות שלמה אני חופשי מחובות כמו שלא חלמתי לפני. שלמה הוא עו"ד רציני ואמין ברמה הכי גבוהה שיש, איש יקר משכמו ומעלה.

   פרסום עורכי דין בגוגל פרסום עורכי דין בגוגל