השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  בשורות לחייבים 2021

  הבשורות המעודדות לחייבים בחדלות פירעון לשנת 2021

  שנת 2020 הסתיימה לה לשמחת רבים מאיתנו ובמיוחד לשמחת חייבים בחדלות פירעון. רשות האכיפה והגבייה פרסמה כי בשנת 202 נפתחו במרכז לגביית קנסות 2,056,527 תיקים לעומת 1,412,068 תיקים ב-2019, עלייה של 46%. מה שאומר מחד שכמות החייבים גדלה בצורה בלתי צפויה ומאידך יצר אתגרים לרשויות החוק שהביאו איתם גם בשורות חיוביות ושדרוגים מועילים לנמצאים בהליכי חדלות פירעון. לדוגמא: מרבית השירותים לחייב ולבא כוחו המייצג מתנהלים כיום באמצעות הערוצים הדיגיטליים של הרשות מה שמביא לחסכון בזמן ובעלויות מיותרות. בנוסף, במהלך הסגר הרשות לגביית חובות ביצעה הקפאת הליכים בתיקים קיימים, ונראה על פניו כי ההתייחסות לחייבים שונה משהייתה בשנים קודמות.

  שמו החדש של החוק "חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי" מבשר ומשקף את השינוי והמגמה שחלה במערכת המשפט והחוק בנוגע לחייבים – כלשון סעיף 1 לחוק: "חוק זה נועד…. במטרה: (1) להביא ככל האפשר לשיקומו הכלכלי של החייב… (3) לקדם את שילובו מחדש של חייב שהוא יחיד במרקם החיים הכלכליים." הנה, לאחרונה אישר שופט בית המשפט השלום בת"א בקשה להסדר נושים במסגרת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי של חייב צעיר שנקלע לסיבוך כלכלי אשר מרבית הנושים בו התנגדו. בפס"ד ציין השופט כי "אין ביהמ"ש נוטה להחליף את שיקול דעתם של רוב בעלי העניין.. אלה בנסיבות חריגות, כאשר הוכח כי ההחלטה הייתה בלתי סבירה במובהק…" מה שקובע כי במקרים מיוחדים ביהמ"ש יקבל הסדר חובות גם כאשר אין הסכמה מצד הנושים והממונה, זאת כשמדובר בהסדר הטוב ביותר שניתן להשיג במקרה זה ובנסיבות הקיימות.

  יש לציין כי כל חייב והסיפור האישי שלו, ואין סיפור דומה למשנהו. אבל יש עקרונות והרגשות שהם זהים לכל החייבים. כולם סובלים מלחץ נפשי כלשהו, קשיים לתפקד רגיל, נדודי שינה וכיוצא בזה. אז מה עושים? איך פועלים לצאת מהחובות כאן ועכשיו? להלן 3 המלצות חשובות לחייב המתבססות על ניסיון רב:

  1. קבלת החלטה לביצוע שינוי כאן ועכשיו – ידוע כי חייב באופן סיסטמתי דואג לדחות דברים ובמיוחד טיפול בעניינים כלכליים ובחובות. חשוב לעשות סויטש מיידי ולפתוח דף חדש תוך קבלת החלטה שמרגע זה ואלך אני פועל אחרת, שוכח מההשפעה השלילית של החובות ומההרגשות השליליות ופועל בהתאם לתנאים ולאפשרויות הקיימות תוך מחשבה חיובית בלבד ובתקווה לעתיד טוב יותר המתחיל כעת. לא סתם אומרים "תחשוב טוב יהיה טוב…" – בספר הסוד שהשפיע על הרבה אנשים להגיע להישגים כלכליים אדירים מתוך חובות עצומים כתוב כי יש כוח במחשבה שלנו ליצור דברים ככוח מגנט – "בתוככם קיים כוח מגנטי שחזק מכל דבר בעולם, וכוח מגנטי בל יתואר זה נפלט באמצעות המחשבות שלכם".
  2. היוועצות עם עו"ד המתמחה בהליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי – בהליכי חדלות פירעון חשוב לפעול בתאום עם עו"ד המתמחה בתחום. משרדנו עוסק בייצוג חייבים בהליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי תוך שימת דגש על שיקומו של החייב כשהוא נקי מחובות ע"י הסדר חובות או קבלת הפטר מחובותיו ויציאתו לדרך חדשה ללא הגבלות ככל שניתן. אנחנו יודעים ומבינים כי כל חייב הוא עולם מלא כמאמר הכתוב במשנה, מסכת סנהדרין, פרק ד', משנה ה' נאמר: "לפיכך נברא אדם יחידי בעולם, ללמד שכל המאבד נפש אחת, מעלים עליו כאילו איבד עולם מלא; וכל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא".
  3. התנהלות כלכלית מבוקרת במהלך ההליך ולאחריו – חייב שהגיע למצב של חדלות פירעון נדרש לפעול כלכלית בזהירות רבה, לכן הוא מקבל אפשרות להתנהל עם חשבון בנק ביתרת זכות בלבד עם כרטיס דביט, ללא אפשרות ליצור מינוס או הלוואות חדשות. חייב אשר יפעל בחוסר תום לב וייצור חובות חדשים מסתכן בסילוקו מההליך מה שיגרום לנזק וכתם עצום לו ולעתידו. כעו"ד המלווים חייבים בהליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי אנו דואגים להעביר את המסר לחייב ולא רק לצורך הליך תקין אלא גם להקניית מידה טובה של התנהלות נכונה וזהירה לעתיד שתמנע מהחייב הסתבכויות דומות בעתיד.

  הליך חדלות פירעון הינו הליך משפטי חשוב שנועד בעיקרו להגשים תכלית סוציאלית שעניינה שיקום ומתן הזדמנות לחייב הנמצא במצב של חדלות פירעון המתקשה לשלם את חובותיו, לפתוח דף חדש בחייו בדרך של הפטר מחובות, תוך שימת דגש על שיקומו הכלכלי וזכותו היסודית להשתקם כלכלית. כדי להבטיח שתהליך השיקום הכלכלי שלך יעבור על הצד הטוב ביותר, חשוב לרשותך יעמוד ייצוג משפטי מקצועי ללא פשרות. משרדנו בחר לייצג חייבים מתוך אמונה ורצון לסייע לחייבים לעמוד על רגלם שוב נקיים מחובות וכל המשתמע מכך.

  משרד עורכי דין שלמה פרץ מתמחה בליווי וייעוץ ליחידים המצויים בהליכי חדלות פירעון.

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   לקוחות מספרים

   דן פ. נתניה

   הגעתי למשרד עוה"ד שלמה פרץ בהמלצת חבר טוב שהוא לקוח של המשרד. הסברתי את מצבי שאני חייל בודד ונפתחו נגדי הליכים בהוצאה לפועל ולא ידעתי מה לעשות, הייתי חסר אונים. עוה"ד שלמה פרץ מיד נרתם לעזרתי ולקח על עצמו את הטיפול בתיק ולתדהמתי, אף התעקש לעשות זאת בחינם מאחר ואני חייל בודד.

   כמובן שהתיק נסגר לשביעות רצוני וכל ההליכים בהוצאה לפועל נגדי בוטלו.

   אני מודה לעו"ד פרץ וממליץ בחום על שירותיו.

   אבי י. בני ברק

   כבחור צעיר עשיתי מספר רב של טעויות שעלו לי בהתמודדות לא פשוטה עם תיקים בהוצאה לפועל וחובות כבדים. פניתי למשרד עוה"ד שלמה פרץ שמתמחה בהסדר חובות וטיפול בתיקים בהוצאה לפועל וביקשתי את עצתם המקצועית. יש לציין שעוה"ד המליץ והתעקש לנסות הגיע להסדר חובות מול הנושים ולא למהר לפשוט רגל. במצבי דאז, לא הייתי אופטימי בכלל אך מכוון שעו"ד פרץ המליץ, נתתי לזה צ'אנס שבדיעבד השתלם מאוד וממצב של חדל פירעון יצאתי בהסדר חוב מדהים שלא פוגע לי בהווה ובעתיד. בנוסף, כל העיקולים ומגבלות הוסרו במלואן שזה היה מאוד חשוב לי. אין מילים להודות. מיליון תודות.

   מרין ב. תל אביב

   שלמה פרץ הינו עו”ד בעל לב רחב ופשוט תמיד זמין שם בשבילך. אישיות חיובית המשדרת אופטימיות. אני בהחלט ממליצה בחום ובהערכה גדולה, כי מה שמגיע מגיד. הרווחת את זה ביושר ובמו ידיך. אני לא מכירה הרבה עו"ד שזמינים ללקוח כמעט כל שעה ובכל אמצעי התקשרות, בין אם זה הודעות בווטסאפ ובין אם זאת שיחת טלפון. במיוחד במצב של חובות, חייב זקוק לאוזן קשבת תמידית, ולכן אני ממליצה בחום על עו"ד שלמה פרץ.

   אוריין ל. פתח תקווה

   ממליץ בחום ובאהבה על שלמה. היה פשוט וכיף לתת לו לנהל את התיק, אדם בעל רגישות והקשבה לזולת ומדבר בגובה העיניים – זה בדיוק מה שרציתי והייתי צריך כדי לעבור את התקופה הקשה בחיי. הייתי במצב מורכב מאוד והיה חשוב לי עורך דין שיבין ויהיה שם בשבילי ולא רק בשביל הכסף, ושלמה היה שם בשבילי זמין תמיד. מומלץ מאוד.

   דניאל ב. ירושלים

   משרד עוה"ד שלמה פרץ נותן שירות מקצועי ואדיב שאין שני לו. התייחסו אליי כמו מלך, בצורה הכי מכובדת שיש. עוה"ד שלמה פרץ הקדיש למעלה משעתיים בפגישה הראשונה על מנת להבין את כל הסיטואציה ואת כל השתלשלות העניינים במקרה שלי

   דוד מ. כפר סבא

   כבעל עסק הזקוק לקשר שותף עם משרד עו"ד, פניתי בהמלצת קולגה לעוה"ד שלמה פרץ המתמחה בגבייה והוצאה לפועל. מהרגע הראשון התאהבתי בבחור, עו"ד נמרץ וחרוץ שיעשה קודם כל מה שהכי נכון ללקוח. מומלץ לכל עסק שצריך שירותי גבייה.

   פנחס ו. נס ציונה

   אין לי מילים לתאר את ההרגשה, בזכות שלמה אני חופשי מחובות כמו שלא חלמתי לפני. שלמה הוא עו"ד רציני ואמין ברמה הכי גבוהה שיש, איש יקר משכמו ומעלה.

   פרסום עורכי דין בגוגל פרסום עורכי דין בגוגל