השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  חמשת הטעויות שעושים מרבית החייבים 

  חמשת הטעויות שעושים מרבית החייבים 

  אם ייעוץ והכוונה נכונים ניתן למנוע גדילת חובות ולמעשה, להשיג הקטנת חובות.

  כאשר בעל חוב פועל בצורה עצמאית שלרוב אינה נכונה, הוא מגדיל את חובותיו ויוצר גדילת חוב שלא הייתה צריכה לו היה פועל באופן מכוון ובעזרת מומחים בתחום. ידוע שבעלי חוב בד"כ חיים למעלה מהיכולת הכלכלית שלהם, הם דואגים להדחיק ולדחות טיפול בחוב, מתנהלים בצורה לא מבוקרת ולא אחראית מה שגורם לא פעם לחדלות פירעון והסתבכות כלכלית שניתן היה למנוע.

  ישנן הרבה טעויות שעושים ביצירת חובות, במאמר זה נפרט את חמש הטעויות הנפוצות ביותר בקרב חייבים:

  • הדחקה והתעלמות מהחוב עצמו – כמעט כל בעל חוב לוקה בתסמונת ההדחקה והתעלמות מהחוב, מההתראות על החוב וכדומה. במקרים רבים, טיפול ראשוני בהתראה על חוב יכול למנוע השתלשלות והסתבכות גדולה יותר. כמשרד עו"ד המתמחה בהסדרי חוב, אנחנו עדים למקרים רבים בהם פניה והצעת הסדר בשלבים ראשונים משיגה תכלית הרבה יותר יעילה לחייב מאשר התנהלות בהוצאה לפועל תוך פגיעה בהיסטוריית האשראי שלו.
  • נטילת הלוואות ואשראי חוץ בנקאי שלא לצורך – נטילת הלוואה פרטית או עבור העסק – נתפשת לרוב כפתרון נוח כדי להשיג אוויר לנשימה עבור חייבים. אלא שיש מספר בדיקות שחשוב לבצע לפני שנוקטים בצעד הזה. הלוואות, בסופו של דבר, צריך להחזיר, ולכן חשוב לבדוק היטב לפני לקיחת הלוואה במיוחד הלוואה חוץ בנקאית. האם כושר ההחזר שלכם מקנה לכם יכולת לקחת את ההלוואה או שמא מדובר בהלוואה לצורך כיסוי חוב אחר? האם אחוזי הריבית הגיוניים או מופקעים? האם ההלוואה מגובת בתכנית חסכון או קרן השתלמות/פנסיה שעלולים להינזק? חשוב להתייעץ עם מומחה גם בתחום זה.
  • שימוש בשיקים וכרטיסי אשראי – שימוש בשיקים וכרטיסי אשראי לרוב נעשים שלא בחוכמה ובשיקול דעת שגוי. חוב עבור שיק בשונה מחוב עבור הלוואה יכול להגיע להוצאה לפועל במהירות וכך לפגיעה קשה באשראי של החייב. תופעה תדירה נוספת בקרב חייבים היא שימוש במספר גדול של כרטיסי אשראי תוך העברת חוב מכרטיס אחד למשנהו – כרטיסי אשראי לרוב הם בעלי ריביות גדולות שגורמות להגדלת החוב בצורה קיצונית.
  • התנהלות שגויה ומוסר תשלומים לקוי – ברוב המקרים חייבים מנסים להסדיר את חובותיהם ללא עזרת מומחה, מה שגורם לשיבוש והסתבכות גדולה יותר. כשעורך דין המתמחה בהסדר חובות פונה לבנקים או לגופים פיננסיים ההתייחסות שונה מאשר פונה החייב בעצמו. בנוסף, שיקול הדעת לעניין מוסר תשלומים של החייב בתשלומים כגון מיסים, מע"מ, וביטוח לאומי דורש זהירות רבה – מדובר בתשלומים שדורשים התייחסות מיידית ללא דיחוי.
  • כניעה למצב הקיים וחוסר מוטיבציה –  כאשר אדם נמצע במערבולת של חובות, הוצאה לפועל, מכתבי התראה, טלפונים בלתי פוסקים מנושים ו/או באי כוחם זה פועל בצורה שלילית על החייב ובא לידי ביטוי בסוג של כניעת החייב למצב והתנהלות חסרת מוטיבציה לצאת מהמצב – כאילו החייב מסכים עם רוע הגזירה ללא ניסיונות למצוא פתרונות. לכן, חשוב שיהיה גורם שרואה את הבעיה מהצד ולא חי את הבעיה מבפנים, ואין טוב מעורך דין המתמחה בחובות להיות זה שיביט מהצד וייתן חוות דעת מקצועית ויבנה תכנית שיקום כלכלית שתהווה פתרון לחובות ולא כניעה להם.

  דונלד טראמפ נשיא ארה"ב הקודם טען בעימות נשיאותי כי "כמעט כולם נעזרים בחוקי פשיטת הרגל", ידוע כי הנשיא טראמפ הינו שיאן פושטי הרגל. אז במקרה שלך, חדלות פירעון ושיקום כלכלי הינו כלי שאמור לעזור לך כחייב ולא להוות איום עבורך, לכן חשוב להתקשר עם עו"ד המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ משפט ובניית תכנית כלכלית שתביא ליציאה מהחובות בצורה הטובה ביותר.

  חייגו עוד היום למשרדנו,

  משרד עוה"ד שלמה מ. פרץ 077-6687847 לקבלת ייעוץ חינם.

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   לקוחות מספרים

   דן פ. נתניה

   הגעתי למשרד עוה"ד שלמה פרץ בהמלצת חבר טוב שהוא לקוח של המשרד. הסברתי את מצבי שאני חייל בודד ונפתחו נגדי הליכים בהוצאה לפועל ולא ידעתי מה לעשות, הייתי חסר אונים. עוה"ד שלמה פרץ מיד נרתם לעזרתי ולקח על עצמו את הטיפול בתיק ולתדהמתי, אף התעקש לעשות זאת בחינם מאחר ואני חייל בודד.

   כמובן שהתיק נסגר לשביעות רצוני וכל ההליכים בהוצאה לפועל נגדי בוטלו.

   אני מודה לעו"ד פרץ וממליץ בחום על שירותיו.

   אבי י. בני ברק

   כבחור צעיר עשיתי מספר רב של טעויות שעלו לי בהתמודדות לא פשוטה עם תיקים בהוצאה לפועל וחובות כבדים. פניתי למשרד עוה"ד שלמה פרץ שמתמחה בהסדר חובות וטיפול בתיקים בהוצאה לפועל וביקשתי את עצתם המקצועית. יש לציין שעוה"ד המליץ והתעקש לנסות הגיע להסדר חובות מול הנושים ולא למהר לפשוט רגל. במצבי דאז, לא הייתי אופטימי בכלל אך מכוון שעו"ד פרץ המליץ, נתתי לזה צ'אנס שבדיעבד השתלם מאוד וממצב של חדל פירעון יצאתי בהסדר חוב מדהים שלא פוגע לי בהווה ובעתיד. בנוסף, כל העיקולים ומגבלות הוסרו במלואן שזה היה מאוד חשוב לי. אין מילים להודות. מיליון תודות.

   מרין ב. תל אביב

   שלמה פרץ הינו עו”ד בעל לב רחב ופשוט תמיד זמין שם בשבילך. אישיות חיובית המשדרת אופטימיות. אני בהחלט ממליצה בחום ובהערכה גדולה, כי מה שמגיע מגיד. הרווחת את זה ביושר ובמו ידיך. אני לא מכירה הרבה עו"ד שזמינים ללקוח כמעט כל שעה ובכל אמצעי התקשרות, בין אם זה הודעות בווטסאפ ובין אם זאת שיחת טלפון. במיוחד במצב של חובות, חייב זקוק לאוזן קשבת תמידית, ולכן אני ממליצה בחום על עו"ד שלמה פרץ.

   אוריין ל. פתח תקווה

   ממליץ בחום ובאהבה על שלמה. היה פשוט וכיף לתת לו לנהל את התיק, אדם בעל רגישות והקשבה לזולת ומדבר בגובה העיניים – זה בדיוק מה שרציתי והייתי צריך כדי לעבור את התקופה הקשה בחיי. הייתי במצב מורכב מאוד והיה חשוב לי עורך דין שיבין ויהיה שם בשבילי ולא רק בשביל הכסף, ושלמה היה שם בשבילי זמין תמיד. מומלץ מאוד.

   דניאל ב. ירושלים

   משרד עוה"ד שלמה פרץ נותן שירות מקצועי ואדיב שאין שני לו. התייחסו אליי כמו מלך, בצורה הכי מכובדת שיש. עוה"ד שלמה פרץ הקדיש למעלה משעתיים בפגישה הראשונה על מנת להבין את כל הסיטואציה ואת כל השתלשלות העניינים במקרה שלי

   דוד מ. כפר סבא

   כבעל עסק הזקוק לקשר שותף עם משרד עו"ד, פניתי בהמלצת קולגה לעוה"ד שלמה פרץ המתמחה בגבייה והוצאה לפועל. מהרגע הראשון התאהבתי בבחור, עו"ד נמרץ וחרוץ שיעשה קודם כל מה שהכי נכון ללקוח. מומלץ לכל עסק שצריך שירותי גבייה.

   פנחס ו. נס ציונה

   אין לי מילים לתאר את ההרגשה, בזכות שלמה אני חופשי מחובות כמו שלא חלמתי לפני. שלמה הוא עו"ד רציני ואמין ברמה הכי גבוהה שיש, איש יקר משכמו ומעלה.

   פרסום עורכי דין בגוגל פרסום עורכי דין בגוגל