השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  ייצוג חייבים יחידים וחברות בהליכי חדלות פירעון

  ייצוג חייבים יחידים וחברות בהליכי חדלות פירעון (פשיטת רגל)

  חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, תשע"ח –  2018 אושר בתאריך 05/03/2018 בכנסת ישראל ונכנס לתוקף בתאריך 15/09/2019, חוק זה למעשה החליף את פקודת פשיטת הרגל. עד הרפורמה בדיני חדלות פירעון וכניסתו לתוקף של החוק החדש – החוק היה מבוסס על פקודות מנדטוריות, פקודת פשיטת הרגל התש"מ – 1980, ופקודת החברות התשל"ג – 1983.

  השלבים העיקריים של הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי:

  • הגשת בקשה למתן צו לפתיחת הליכים – השלב הראשון בהליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי, הוא הגשת בקשה לקבלת צו המכונה "צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון". טרם הגשת הבקשה נדרשת היערכות נכונה תוך איסוף מידע ותמיכתו במסמכים וראיות, דיווח על הכנסות והוצאות התא המשפחתי ועריכת תצהיר חייב המגולל את סיפור ההסתבכות הכלכלית של החייב. בקשה למתן צו לפתיחת הליכים תוגש לגורם האחראי לפי סכום החובות: כאשר סכום החובות עולה על 150,000 ש"ח, הבקשה תוגש לממונה על הליכי חדלות פירעון. כאשר סכום החובות נמוך מ-150,000 ש"ח, הבקשה תוגש ללשכת ההוצאה לפועל.
  • תקופת הביניים לאחר קבלת הצו לפתיחת הליכים – התקופה שבין מתן הצו לפתיחת הליכי חדלות פירעון ועד למתן הצו לשיקום כלכלי מכונה "תקופת הביניים". בתקופה זו, הנמשכת כשנה מיום קבלת הצו, מחד מוטלות הגבלות על החייב ומאידך מוקפאים ההליכים המשפטיים המתנהלים נגד החייב. בתקופת הביניים על החייב לעמוד בתנאי הצו, כגון: תשלומים חודשיים, הגשת דוחות דו-חודשיים (הכנסות והוצאות) ושיתוף פעולה עם הנאמן. לקראת סיום התקופה, הנאמן מכין דוח מסכם הכולל את ממצאי הבדיקה הכלכלית ומגישה לממונה לבחינת מתן צו לתכנית פירעון ושיקום כלכלי.
  • מתן צו לשיקום כלכלי – הצו לשיקום כלכלי יינתן לחייב בתנאי שעמד בתנאי הצו לפתיחת הליכים ושלב השיקום הכלכלי נמשך כשלוש שנים (ברוב המקרים משך הצו הוא שלוש שנים ובמקרים קיצוניים יקוצר או יוארך) . אם החייב יעמוד בתנאי צו זה במשך הזמן שנקבע, הוא יזכה בהפטר המיוחל מחובות.
  • הפטר מחובות – ככלל, ארבע שנים מקבלת הצו לפתיחת הליכים, חייב שעמד בתנאי התכנית לשיקום כלכלי, יקבל צו הפטר מחובותיו. חרף הכלל, במקרים בהם עליות המחייה הבסיסיים של החייב גבוהים מכושר השתכרותו, ייתכן ויינתן צו הפטר לאלתר.

  הערה חשובה: גם לאחר שניתן הפטר, במקרים בהם התגלה מידע כי החייב נהג בחוסר תום לב תוך הסתרת עובדות ונתונים שאם היו ידועים לפני כן, לא היה מתקבלת הפטר, אזי הסמכות המשפטית רשאית לבטל אותו רטרואקטיבית. (ביטול ההפטר אינו מהווה ביטול גורף של כל הליך חדלות הפירעון. הליכי חדלות הפירעון יימשכו כאילו לא ניתן הפטר. והחייב יוכל לקבל הפטר חדש בעתיד).

  במידה ואתם רוצים שההליך יתבצע בצורה האפקטיבית ביותר – מומלץ להיעזר בעורך דין חדלות פרעון מיומן.

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   לקוחות מספרים

   דן פ. נתניה

   הגעתי למשרד עוה"ד שלמה פרץ בהמלצת חבר טוב שהוא לקוח של המשרד. הסברתי את מצבי שאני חייל בודד ונפתחו נגדי הליכים בהוצאה לפועל ולא ידעתי מה לעשות, הייתי חסר אונים. עוה"ד שלמה פרץ מיד נרתם לעזרתי ולקח על עצמו את הטיפול בתיק ולתדהמתי, אף התעקש לעשות זאת בחינם מאחר ואני חייל בודד.

   כמובן שהתיק נסגר לשביעות רצוני וכל ההליכים בהוצאה לפועל נגדי בוטלו.

   אני מודה לעו"ד פרץ וממליץ בחום על שירותיו.

   אבי י. בני ברק

   כבחור צעיר עשיתי מספר רב של טעויות שעלו לי בהתמודדות לא פשוטה עם תיקים בהוצאה לפועל וחובות כבדים. פניתי למשרד עוה"ד שלמה פרץ שמתמחה בהסדר חובות וטיפול בתיקים בהוצאה לפועל וביקשתי את עצתם המקצועית. יש לציין שעוה"ד המליץ והתעקש לנסות הגיע להסדר חובות מול הנושים ולא למהר לפשוט רגל. במצבי דאז, לא הייתי אופטימי בכלל אך מכוון שעו"ד פרץ המליץ, נתתי לזה צ'אנס שבדיעבד השתלם מאוד וממצב של חדל פירעון יצאתי בהסדר חוב מדהים שלא פוגע לי בהווה ובעתיד. בנוסף, כל העיקולים ומגבלות הוסרו במלואן שזה היה מאוד חשוב לי. אין מילים להודות. מיליון תודות.

   מרין ב. תל אביב

   שלמה פרץ הינו עו”ד בעל לב רחב ופשוט תמיד זמין שם בשבילך. אישיות חיובית המשדרת אופטימיות. אני בהחלט ממליצה בחום ובהערכה גדולה, כי מה שמגיע מגיד. הרווחת את זה ביושר ובמו ידיך. אני לא מכירה הרבה עו"ד שזמינים ללקוח כמעט כל שעה ובכל אמצעי התקשרות, בין אם זה הודעות בווטסאפ ובין אם זאת שיחת טלפון. במיוחד במצב של חובות, חייב זקוק לאוזן קשבת תמידית, ולכן אני ממליצה בחום על עו"ד שלמה פרץ.

   אוריין ל. פתח תקווה

   ממליץ בחום ובאהבה על שלמה. היה פשוט וכיף לתת לו לנהל את התיק, אדם בעל רגישות והקשבה לזולת ומדבר בגובה העיניים – זה בדיוק מה שרציתי והייתי צריך כדי לעבור את התקופה הקשה בחיי. הייתי במצב מורכב מאוד והיה חשוב לי עורך דין שיבין ויהיה שם בשבילי ולא רק בשביל הכסף, ושלמה היה שם בשבילי זמין תמיד. מומלץ מאוד.

   דניאל ב. ירושלים

   משרד עוה"ד שלמה פרץ נותן שירות מקצועי ואדיב שאין שני לו. התייחסו אליי כמו מלך, בצורה הכי מכובדת שיש. עוה"ד שלמה פרץ הקדיש למעלה משעתיים בפגישה הראשונה על מנת להבין את כל הסיטואציה ואת כל השתלשלות העניינים במקרה שלי

   דוד מ. כפר סבא

   כבעל עסק הזקוק לקשר שותף עם משרד עו"ד, פניתי בהמלצת קולגה לעוה"ד שלמה פרץ המתמחה בגבייה והוצאה לפועל. מהרגע הראשון התאהבתי בבחור, עו"ד נמרץ וחרוץ שיעשה קודם כל מה שהכי נכון ללקוח. מומלץ לכל עסק שצריך שירותי גבייה.

   פנחס ו. נס ציונה

   אין לי מילים לתאר את ההרגשה, בזכות שלמה אני חופשי מחובות כמו שלא חלמתי לפני. שלמה הוא עו"ד רציני ואמין ברמה הכי גבוהה שיש, איש יקר משכמו ומעלה.

   פרסום עורכי דין בגוגל פרסום עורכי דין בגוגל